Sprawdzony dostawca węgla

Nasza firma zajmuję się sprzedażą węgla od 25 lat.

Dwudziestopięcioletnie doświadczenie w handlu opałem dało nam możliwości dzięki którym możemy służyć pomocą Naszym Klientom i być wiarygodnym partnerem handlowym.

Na wyposażeniu firma posiada samochody samowyładowcze do dystrybucji węgla o ładowności do 3,5 tony, jak i samochody z dźwigami HDS o ładowności do 3,5 t dzięki którym Klient otrzymuję opał dostarczony na zafoliowanych solidnie paletach z rozładunkiem w Swoim Gospodarstwie Domowym.

W celu realizacji bezpośrednich dostaw do naszych Klientów posiadamy podpisane bardzo korzystne umowy z firmami kurierskimi, które bez dodatkowych kosztów dostarczają produkowany przez nas opał w najwyższej jakości.

Węgiel ekogroszek
Polski węgiel

Polski węgiel wysokiej jakości

Jako jedyni w rejonie posiadamy w pełni profesjonalne sita i sortowniki służące do produkcji Królewskiego - EKOGROSZKU który specjalnie do pieców retortowych musi być sortowany do frakcji 5-25 mm.

Celem kilkukrotnych operacji przesiewu jest od sortowanie miału i zaoferowanie Klientowi opału w sposób nie zawierający podziarna, jak również będący maksymalnie suchutki.

Składowanie odbywa się w warunkach suchych, jednak przy dużej wilgotności powietrza mogą występować na oferowanym opale powierzchowne zawilgocenia.

Jako jedyni na rynku każdorazową partię ekogroszku badamy wilgotnościomierzem przed przekazaniem kurierowi do transportu do Klienta.

Dokonując tak ważnego zakupu opału z punktu Państwa bezpieczeństwa zachęcamy do zapoznania się z historią sprzedawcy. Gwarantuje to brak niespodzianki od firm "Marketowych" którzy produkują tani, nie wiadomego pochodzenia i eko super mokro do 30% wilgotności (wody) i podziarnem 20-30%.

Państwa piece retortowe, tłokowe wymagają żeby ekogroszek był nie tylko kaloryczny, ale przede wszystkim aby był prawidłowo odsiany od podziarna, a mając wysokospecjalistyczne maszyny sortujące macie Państwo gwarancję otrzymania EKOGOSZKU Królewskiego, a nie czarnego towaru WĘGLO-PODOBNEGO.

Dokonując tak ważnego zakupu opału z punktu Państwa bezpieczeństwa zachęcamy do zapoznania się z historią sprzedawcy. Gwarantuje to brak niespodzianki od firm "Marketowych" którzy produkują tani, nie wiadomego pochodzenia i eko super mokro do 30% wilgotności (wody) i podziarnem 20-30%.

Państwa piece retortowe, tłokowe wymagają żeby ekogroszek był nie tylko kaloryczny, ale przede wszystkim aby był prawidłowo odsiany od podziarna, a mając wysokospecjalistyczne maszyny sortujące macie Państwo gwarancję otrzymania EKOGOSZKU Królewskiego, a nie czarnego towaru WĘGLO-PODOBNEGO.


Dlaczego warto wybrać oferowany przez nas węgiel?

Węgiel, który oferujemy naszym klientom charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami. To daje gwarancję że da odda dużo ciepła, nie pozostawi po sobie dużo popiołu, oraz podczas spalania nie będzie "kopcił".


Poznaj zalety naszego węgla i Twoją oszczędność!

Nasz
węgiel
Węgiel
z marketu
Popiół 2.7% 10%
Kaloryczność 28.000 21.000
Wilgoć 5% 35%
Siarka 0.24% 1.39%
Twój zysk +80 zł -80zł

Mniej popiołu

Mniej popiołu

Wysoka jakość naszego węgla powoduje zmniejszenie ilości popiołu. W porównaniu do węgla marketowego stosunek ten może wnosić nawet 15kg do 3kg popiołu.

Mniejszy dym

Mniejsza dymność

Niska zawartość popiołu oraz siarki zapewnia lepszy proces spalania, przez co mniejszy jest poziom dymienia.

Więcej ciepła

Więcej ciepła

Wysoka kaloryczność zapewnia lepsze spalanie się węgla, oraz większość ilość ciepła, który daje.

Jako jedyni każdorazową partię ekogroszku badamy wilgotnościomierzem
(przed przekazaniem kurierowi do transportu do Klienta)


ekogroszek

Dlaczego ekogroszek wysokoenergetyczny jest lepszy?


Węgiel o wyższej wartości opałowej niż 24 000 kJ/kg  to oszczędność Państwa pieniędzy - kocioł będzie zużywał mniej paliwa, mniej Państwu pozostaje popiołu, a co za tym idzie zmniejszą się koszty utylizacji tego popiołu(odpadu).

Węgiel o niższej wartości opałowej niż 24 000 kJ/kg to dużo niższa cena początkowa zakupu 1 tony ekogroszku, mniejsza możliwość spiekania tzw.(słoma) np. ekogroszek czeski i najczęściej mniejsza dymność.