Dokonując tak ważnego zakupu opału z punktu Państwa bezpieczeństwa zachęcamy do zapoznania się z historią sprzedawcy. Gwarantuje to brak niespodzianki od firm "Marketowych" którzy produkują tani, nie wiadomego pochodzenia i eko super mokro do 30% wilgotności (wody) i podziarnem 20-30%.

Państwa piece retortowe, tłokowe wymagają żeby ekogroszek był nie tylko kaloryczny, ale przede wszystkim aby był prawidłowo odsiany od podziarna, a mając wysokospecjalistyczne maszyny sortujące macie Państwo gwarancję otrzymania EKOGOSZKU Królewskiego, a nie czarnego towaru WĘGLO-PODOBNEGO.


Dlaczego warto wybrać oferowany przez nas węgiel?

Węgiel, który oferujemy naszym klientom charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami. To daje gwarancję że da odda dużo ciepła, nie pozostawi po sobie dużo popiołu, oraz podczas spalania nie będzie "kopcił".


Poznaj zalety naszego węgla i Twoją oszczędność!

Nasz
węgiel
Węgiel
z marketu
Popiół 2.7% 10%
Kaloryczność 28.000 21.000
Wilgoć 5% 35%
Siarka 0.24% 1.39%
Twój zysk +80 zł -80zł

Mniej popiołu

Mniej popiołu

Wysoka jakość naszego węgla powoduje zmniejszenie ilości popiołu. W porównaniu do węgla marketowego stosunek ten może wnosić nawet 15kg do 3kg popiołu.

Mniejszy dym

Mniejsza dymność

Niska zawartość popiołu oraz siarki zapewnia lepszy proces spalania, przez co mniejszy jest poziom dymienia.

Więcej ciepła

Więcej ciepła

Wysoka kaloryczność zapewnia lepsze spalanie się węgla, oraz większość ilość ciepła, który daje.

Jako jedyni każdorazową partię ekogroszku badamy wilgotnościomierzem
(przed przekazaniem kurierowi do transportu do Klienta)


ekogroszek

Dlaczego ekogroszek wysokoenergetyczny jest lepszy?


Węgiel o wyższej wartości opałowej niż 24 000 kJ/kg  to oszczędność Państwa pieniędzy - kocioł będzie zużywał mniej paliwa, mniej Państwu pozostaje popiołu, a co za tym idzie zmniejszą się koszty utylizacji tego popiołu(odpadu).

Węgiel o niższej wartości opałowej niż 24 000 kJ/kg to dużo niższa cena początkowa zakupu 1 tony ekogroszku, mniejsza możliwość spiekania tzw.(słoma) np. ekogroszek czeski i najczęściej mniejsza dymność.